• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Zawiadomienie
Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym /j.t Dz.U Nr 142 poz. 1591 z 2001r. z późn. zm./ zwołuję na dzień 8 Listopada 2012 r. (czwartek) o godz 16.00 nadzwyczajną sesję Rady Gminy, która odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Wilkowicach przy ul. Wyzwolenia 25 (sala sesyjna).

pobierz informację                   /2012-11-06  Przewodniczący Rady Gminy Bartosz Olma/
 

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Anioł – boski posłaniec”
W dniu 26 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wilkowicach uroczyście wręczono nagrody w ramach Ogólnopolskiego konkursu plastycznego  rzeźby i malarstwa na szkle pt. „Anioł – boski posłaniec” - „Oni są ministrami opatrzności w rządzie nad ludźmi”.
      Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Wilkowicach, a partnerami Gminna Biblioteka Publiczna  w Bestwinie,  Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej oraz Urząd Gminy Wilkowice. 

zobacz galerię                                                              /2012-11-06 OLA/
Więcej…
 Serdecznie zapraszamy na
I Podbeskidzki Przegląd Muzyczny Rock and Blues
pod patronatem

Wójta Gminy Wilkowice Mieczysława Rączki,

który odbędzie się dnia 10 listopada 2012 r. (tj. sobota)
w godzinach od 16:00 do 20:00 w Sali Widowiskowej Domu Strażaka w Wilkowicach.

                                         /2012-11-05 SŁAWEK/
 

Wójt Gminy Wilkowice
Przewodniczący Rady Gminy Wilkowice
Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Mesznej
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mesznej
zapraszają
na obchody z okazji Święta Odzyskania Niepodległości
                                                                                    /2012-10-31 OLA/
Więcej…
 


 

W dniu 24 października br. w hali sportowej Gimnazjum im. Juliana Fałata w Bystrej odbyła się

XIII Powiatowa inauguracja

sportowego roku szkolnego 2012/2013. Gospodarzami inauguracji byli starosta bielski Andrzej Płonka, Przewodniczący Rady Powiatu Roman Migdał, Wójt Gminy Wilkowice Mieczysław Rączka i dyrektor Gimnazjum w Bystrej Michał Kunce.

zobacz galerię
              /2012-10-25 MACIEK/
Więcej…
 

Pan Maciej Kajzer z Bystrej - II Wicemistrzem Polskiej Ortografii !!!
Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego Dyktando 2012 był Urząd Miasta Katowice, a współorganizatorem  Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek. Organizowane od 1987 r. w Katowicach Ogólnopolskie Dyktando to najstarsza i największa w Polsce popularna impreza promująca kulturę języka polskiego.

                                                                  /2012-10-22 OLA/
Więcej…
 

"Gaude Cantem" 2012 już za nami !!!
Na terenie powiatu bielskiego, w dniach 18-21 października br., już po raz ósmy odbywał się Międzynarodowy Festiwal Chórów Gaude Cantem". W tegorocznym festiwalu brały udział 22 chóry, w tym 14 w konkursie. Jeden z koncertów popołudniowych w dniu 20 października miał miejsce naszej gminie, tym razem w Parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Mesznej. Koncert rozpoczął się o godzinie 16tej, a wystąpiły znakomite chóry: "Osieczanie" z Osieka pod dyrekcją Pana Andrzeja Luranc, "Tutte le Corde" z Gdowa pod dyrekcją Pani Elżbiety Gawryszewskiej, Stowarzyszenie Chór "Camerata" z Wrześni pod dyrekcją Pani Domiceli Cierpiszewskiej oraz Chór Uniwersytetu Śląskiego "Harmonia" z Cieszyna pod dyrekcją Pani Izabelii Zieleckiej-Panek. Więcej przeczytają Państwo w "Głosie Gminy Wilkowice".

zobacz galerię                                                      /2012-10-22 OLA/
 

W związku z uczestnictwem Wójta i Radnych Gminy Wilkowice w Powiatowej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2012/2013, która odbędzie się w Gimnazjum w Bystrej, zmieniono godzinę rozpoczęcia sesji Rady Gminy Wilkowice, w dniu 24 października 2012 r.
Sesja rozpocznie się o godz. 15.00 w siedzibie Spółki Wodociągowej w Bystrej przy ul. Klimczoka 269 a, a nie jak pierwotnie ustalono ? o godz. 14.00

                                  /2012-10-22/ Przewodniczący Rady Gminy Wilkowice Bartosz Olma
 

Uprzejmie informuję wszystkich mieszkańców, iż w dniu 24 października 2012 r. (środa) o godz. 14.00 zwołana jest XXVI sesja Rady Gminy, która odbędzie się w siedzibie Spółki Wodociągowej w Bystrej przy ul. Klimczoka 269a, w Bystrej.
pobierz porządek /2012-10-17 Przewodniczący Rady Gminy Wilkowice Bartosz Olma/
 GMINA WILKOWICE  WYRÓŻNIONA W KONKURSIE BUDOWNICZY POLSKIEGO SPORTU.

11 października Wójt Gminy Wilkowice, Mieczysław Rączka, odebrał w Warszawie dwa wyróżnienia w ramach XIII edycji konkursu ?Budowniczy Polskiego Sportu?. Gmina Wilkowice otrzymała wyróżnienia w kategorii ?Inwestor na Medal?. Wyróżnienie to jest przyznawane inwestorom, za wyjątkowe zaangażowanie w budowę lub modernizację obiektów sportowych, aktywność i dużą odpowiedzialność w prawidłowym przebiegu procesu inwestycyjnego obiektów sportowych w Polsce. Drugie wyróżnienie zostało przyznane w kategorii Sportowy Obiekt Roku 2012, za zrealizowaną inwestycję i budowę tras do narciarstwa biegowego w partiach szczytowych Magurki Wilkowickiej. Tytuł ten jest przyznawany przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej obiektom sportowym i rekreacyjnym za wyróżniającą się architekturę, konstrukcję, a także zastosowane w nich rozwiązania materiałowe, technologiczne i funkcjonalne.
zobacz galerię
                                           /2012-10-15 SŁAWEK/
Więcej…
 

Wójt Gminy i Rada Gminy w Wilkowicach, Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP
zapraszają
wszystkich Mieszkańców Gminy Wilkowice oraz miłośników muzyki chóralnej na koncert z okazji 8 Międzynarodowego Festiwalu Chórów Gaude Cantem,podczas którego wystąpią:
Chór ?Osieczanie? pod dyrekcją Pana Andrzej Luranc,
Tutte le Corde? pod dyrekcją Pani Elżbiety Gawryszewskiej,
Stowarzyszenie Chór ?Camerata? pod dyrekcją Pani Domiceli Cierpiszewskiej,
Chór Uniwersytetu Śląskiego ?Harmonia? pod dyrekcją Pani Izabelli Zieleckiej- Panek,
Koncert odbędzie się 20 października br., o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Mesznej

                                                                          /2012-10-12 OLA/
 


Strona 4 z 17