• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

NIEODPŁATNE PRZEKAZANIE SAMOCHODU POLICYJNEGO
W dniu 9 października 2012 r. Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. mgr Piotr Kucia przekazał nieodpłatnie Wójtowi Gminy Wilkowice Mieczysławowi Rączce samochód marki Ford Transit na potrzeby działalności Referatu Służb Technicznych.
Po dokonaniu niezbędnych prac remontowych pojazd wzbogaci zaplecze sprzętowe naszej gminy i służył będzie jako pojazd umożliwiający m.in. dowóz dzieci do placówek szkolnych.

                                                                                    /2012-10-10 MACIEK/
Więcej…
 

Piękna, lecz wietrzna, pogoda towarzyszyła zawodnikom i kibicom, którzy przybyli na start jesiennych biegów, które w tym roku rozpoczęliśmy od minuty ciszy, aby uczcić pamięć zmarłej 2 października Marii Krystyny Habsburg księżniczki von Altenburg. Zastępca Wójta Aleksander Adamiec przed rozpoczęciem zawodów przypomniał zebranym treść listu, który otrzymali organizatorzy od księżnej w kwietniu 2007 r. Napisała w nim między innymi:
"Z ogromnym zadowoleniem przyjęłam informację, że Gmina Wilkowice organizuje zawody śladami Arcyksiężnej Marii Teresy Habsburg. Moja rodzina przywiązywała ogromną wagę do sportowego trybu życia. (...) Dlatego jestem bardzo szczęśliwa, że władze Gminy Wilkowice dbają o rozwój fizyczny swoich mieszkańców i turystów odwiedzających urokliwe gminne miejscowości. W związku z tym chcę objąć swoim Honorowym Patronatem tą ciekawą i niezwykle potrzebną imprezę sportową...".
Na starcie tegorocznych zawodów stanęło 189 zawodników (w tym między innymi z Zakopanego, Jastrzębia Zdroju oraz Bzin, zaprzyjaźnionej słowackiej gminy). Wyniki w załączeniu. Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z biegów.
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na VIII Puchar Magurki w biegach narciarskich, śladami Arcyksiężnej Marii Teresy Habsburg, którego rozegranie zaplanowano na 19 stycznia 2013 r.

zobacz galerię        pobierz wyniki                         /2012-10-06 SŁAWEK/             
 

WIZYTA STUDYJNA NA WĘGRZECH
W ostatni weekend września delegacja, pod przewodnictwem Wójta Gminy Wilkowice Mieczysława Rączki, udała się, w odpowiedzi na zaproszenie władz samorządowych Gminy Galgahévíz, z dwudniową wizytą studyjną na Węgry.
Galgahévíz to gmina rolnicza położona ok. 80 km na północny wschód od Budapesztu, bardzo silnie ze stolicą powiązana ekonomicznie. Na powierzchni 31 km2  (podobnie jak Gmina Wilkowice) zamieszkuje blisko 2600 osób. Wójtem Gminy jest Andras Vano, natomiast wizytę zorganizował i koordynował Polak, ks. Krzysztof Miklusiak, który jest proboszczem miejscowej parafii.

zobacz galerię                                         /2012-10-04 SŁAWEK/
Więcej…
 

Uprzejmie informuję, iż w dniu 12 października 2012 r. (piątek) o godz. 10.00 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Wilkowice, w budynku Urzędu Gminy w Wilkowicach przy ul. Wyzwolenia 25.
pobierz zawiadomienie                /2012-10-04 Przewodnicząca Komisji - Anna Maślanka/
 

Serdecznie zapraszamy na międzynarodowy amatorski turniej międzysołecki w piłkę siatkową drużyn młodzieżowych dziewcząt, który odbędzie się w dniu 5 października 2012 r. (od godz. 17:00) na sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach.
Przed turniejem o godz. 16:30 zostanie otworzona wystawa plakatów promujących projekt ?Polska Pięknieje?, w którym trasy do narciarstwa biegowego na Magurce Wilkowickiej zostały wybrane najlepszym projektem współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w 2012 r. w Polsce w kategorii Turystyka Aktywna.

pobierz informację                                                                   /2012-10-02 MACIEK/
 


Z przykrością i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Księżnej Marii Krystyny Habsburg,
która zmarła dzisiaj rano w swoim domu w Żywcu.

W grudniu skończyłaby 89 lat. Księżna była wnuczką Marii Teresy Habsburg,
która patronowała zawodom biegowym na Magurce.
Podczas zbliżających się Jesiennych Biegów na Magurce, które odbędą się
6 października, uczcimy pamięć Księżnej minutą ciszy.

                                                                                       /2012-10-02 OLA/
 

Informacja Wójta Gminy Wilkowice
Wójt Gminy Wilkowice informuje mieszkańców  gminy, że  zgodnie z art. 420 § 1 Kodeksu wyborczego ( Dz. U. z 2011 r. Nr 21 poz. 112 ze zm.),  wyborcom w liczbie co najmniej 15, przysługuje prawo wniesienia skargi do Komisarz Wyborczego w Bielsku-Białej na ustalenia Rady Gminy Wilkowice w sprawie okręgów wyborczych, w terminie 5 dni od daty podania do publicznej wiadomości uchwały o okręgach wyborczych.

 pobierz                                                              /2012-09-27 GOSIA/
 


pobierz regulamin                                                 /2012-09-27 SŁAWEK/
Więcej…
 

Zapraszamy do obejrzenia Galerii pod tytułem "Dwa projekty jedna wystawa" 
 zobacz                                                        /2012-09-26 SŁAWEK/
 

ZAWIADOMIENIE
Wójt  Gminy  Wilkowice zawiadamia o wyłożeniu do publicznego wglądu Projektów Uproszczonych Planów Urządzenia Lasu dla lasów nie stanowiących własności Skarbu Państwa położonych w granicach administracyjnych Gminy Wilkowice dla obrębów ewidencyjnych: Huciska, Łodygowice, Straconka, Wilkowice.

                                                                          /2012-09-19/ 
Więcej…
 

Uprzejmie informuję wszystkich mieszkańców, iż w dniu 26 września 2012 r. (środa) o godz. 14.00 zwołana jest XXV sesja Rady Gminy, która odbędzie w budynku GOSiR w Wilkowicach przy ul. Szkolnej 8a
pobierz porządek /2012-09-19 Przewodniczący Rady Gminy Wilkowice Bartosz Olma/
 


Strona 5 z 17