• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Pierwsze miejsce w IX Wojewódzkich Wyścigach Wózków Nieprofesjonalnych
- 8 września 2012 r.

zobacz                                                /2012-09-2012 SEKRETARIAT/    
 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów Rollski - Bystra 2012.                   
zobacz                                                  /2012-09-17 SŁAWEK/
 

ZAPROSZENIE - Stowarzyszenie ?RAZEM dla WILKOWIC?
zaprasza w dniu 26. października br. (piątek) mieszkańców Gminy Wilkowice
do udziału w IV edycji Dyktanda z języka polskiego ?Ortograficzne Potyczki? ? WILKOWICE 2012, które odbędzie się w Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Wilkowicach, ul. Szkolna 8.
Zapisy od godziny 16.30 - mile widziane zespoły reprezentujące szkoły z terenu naszej Gminy. Dyktando rozpocznie się o godz.17.00 i potrwa 45 minut.
Regulamin na stronie internetowej Gminy Wilkowice oraz do pobrania w Gminnej Bibliotece Publicznej i w bibliotekach szkolnych na terenie Gminy. Gorąco zachęcamy do udziału!

pobierz zaproszenie z formularzem zgłoszenia                   /2012-09-10 SŁAWEK/
 

Informacja dla pracodawców ubiegających się o dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianych pracowników
Z dniem 1 września 2012 r. doprecyzowane zostały warunki przyznawania dofinansowania. Zgodnie ze znowelizowanym art. 70b ust. 1 u.s.o. dofinansowanie kosztów kształcenia przysługiwać będzie pracodawcom, którzy zawarli z młodocianymi pracownikami umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego, jeżeli:

                                                                              /2012-09-03 ZOSIP/
Więcej…
 

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!!
Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i
Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) ? prowadzonej przez Ministra Gospodarki
BEZPŁATNE.

więcej                                                  /2012-09-03 SEKRETARZ/
 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Gminnego Święta Polonów, które w tym roku odbywało się w Bystrej.  Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Św. w Parafii pw. Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bystrej Krakowskiej. Następnie część oficjalna obchodów miała miejsce na skwarze nad rz. Białką przy ul. Fałata. Swoją obecnością zaszczyciły organizatorów między innymi: Europosłanka Małgorzata Handzlik oraz pani poseł Małgorzata Pępek.
Rozstrzygnięty został również konkurs na "Najpiękniejsze Obejście w Gminie Wilkowice w 2012 r." zwycięzcami zostali: Państwo Joanna i Piotr Ślazyk z Bystrej, Państwo Urszula i Tomasz Chełmińscy z Mesznej oraz Państwo Katarzyna i Aleksander Trojak z Wilkowic. Gratulujemy. 
Zdjęcia lepszej rozdzielczości: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
 zobacz                                                              /2012-09-03 SŁAWEK/
 

W Y P R A W K A  S Z K O L N A W ROKU SZKOLNYM  2012/2013
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 czerwca 2012 r. dotyczące tegorocznej edycji Rządowego programu pomocy uczniom ?Wyprawka szkolna? zostało opublikowane dnia 21 czerwca 2012 r. w Dzienniku Ustaw poz. 706  i obowiązuje od dnia 6 lipca 2012 r.
Rządowym programem pomocy uczniom  w roku szkolnym 2012/2013  będą objęci uczniowie rozpoczynający naukę szkolną: 

                                                                        /2012-09-03 ZOSIP/
Więcej…
 

KONSULTACJE  SPOŁECZNE GMINA WILKOWICE
Wójt Gminy Wilkowice ogłasza przystąpienie do konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Gminy w Wilkowicach w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w związku z wdrożeniem od 1 lipca 2013 r. nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi w gminie Wilkowice
.
                                                        /2012-09-03/
Więcej…
 

UWAGA. BRAKUJE NAM WODY.
Szanowni Państwo! Niewielkie, w ostatnim czasie opady deszczu spowodowały, że mieszkańcy Gminy Wilkowice odczuwają problemy z dostępnością do wody.
W związku z powyższym zwracam się do wszystkich mieszkańców Gminy Wilkowice ze szczególną prośbą o to, aby w sposób racjonalny i odpowiedzialny korzystali z wody pitnej znajdującej się w zasobach Gminnych Spółek Wodociągowych. Proszę, aby nie wykorzystywać wody do prac gospodarskich, podlewania ogrodów, czy mycia samochodów. W sierpniowym numerze ?Głosu?? przypominam mieszkańcom Wilkowic, że samorząd podjął duże wyzwanie mające na celu wyeliminowanie podobnych problemów w przyszłości. Zbiornik retencyjny na Wilkówce w Górnych Wilkowicach jest prawie gotowy, w niedługim czasie rozpocznie się jego napełnianie. Przygotowujemy się również do budowy drugiego zbiornika, który ma powstać na potoku w Bystrej Górnej. Ruszyły prace projektowe.
W dniu dzisiejszym 31 sierpnia w trybie pilnym porozumiałem się ze spółką AQUA w Bielsku-Białej, w wyniku czego, w trybie awaryjnym, sieć wodociągowa Gminy Wilkowice zostanie zasilona wodą z Bielska-Białej. W najbliższym czasie będę dążył do podpisania porozumienia z AQUA Bielsko-Biała, aby połączyć sieci na stałe i w przypadku braku wody móc korzystać z bielskich ujęć i szybko reagować na braki w dostawie wody na terenie naszej gminy.
 Wójt Gminy Wilkowice
Mieczysław Rączka
                                                           /2012-08-31 SŁAWEK/
 

INFORMACJE O UDZIELANIU ŚWIADCZEŃ POMOCY MATERIALNEJ O CHARAKTERZE SOCJALNYM DLA UCZNIÓW ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY WILKOWICE
W celu zmniejszenia różnic w dostępie do edukacji oraz umożliwienia pokonywania barier dostępu do edukacji wynikających z trudnej sytuacji materialnej ucznia udzielana jest uczniom pomoc materialna.
Świadczeniami pomocy materialnej są:

                                                            /2012-08-30 ZOSIP/
Więcej…
 

OSTATNI DZIEŃ GŁOSOWANIA!  SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA NAJLEPSZĄ PRZESTRZEŃ PUBLICZNĄ WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO!!!
link do głosowania                                                  /2012-08-30 MACIEK/
 


Strona 6 z 17