• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Email Drukuj PDF
Warto zobaczyć
 
 
Muzeum Juliana Fałata
Muzeum Juliana Fałata Muzeum Juliana Fałata w Bystrej, oddział Muzeum w Bielsku-Białej, mieszczące się w zabytkowej willi artysty zwanej popularnie "Fałatówką", jest muzeum biograficzno-artystycznym. W domu tym artysta zamieszkał w 1910 roku, po ustąpieniu ze stanowiska rektora krakowskiej ASP.
Murowana kaplica pw. Matki Boskiej Siewnej
Murowana kaplica pw. Matki Boskiej Siewnej Według legendy ufundowana w 1750 r. przez bogatych gospodarzy jako wotum wdzięczności. Według nieudokumentowanych danych Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zbudowana w 1810 r. Wpisana do rejestru zabytków decyzją 712/95, jest własnością gminy. W kaplicy odprawiane są nabożeństwa kilka razy w roku.
Sosna
Sosna W centrum wsi, obok szkoły, znajduje się ogólnodostępne boisko sportowe, a przed szkołą rośnie 200-letnia sosna - pomnik przyrody.
Kapliczki
Kapliczki

W Mesznej można spotkać kilkanaście bardzo ciekawych kapliczek, przydrożnych krzyży i świątków. Niektóre z nich są bardzo stare, inne - współcześnie wykonane przez Stanisława Kwaśnego, znanego w świecie twórcę ludowego mieszkającego w Mesznej.

 

LAST_UPDATED2