• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Poczatkowa Aktualności Rok 2012 Wakacyjne wędrowanie - LATO 2012
?Wakacyjne wędrowanie? - LATO 2012
Za nami już tydzień półkolonii organizowanej przez Urząd Gminy w Wilkowicach i  wójta gminy, pana Mieczysława Rączka.  Sprawami  organizacyjnymi tego przedsięwzięcia zajął się pan Jacek Lipowiecki-Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Osobami prowadzącymi półkolonię były w tym roku nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Wilkowicach: pani Barbara Włodarz, pani Maria Prostak i pani Wiesława Stolarczyk-Kos. 
W ciągu pięciu kolejnych dni uczniowie mogli uczestniczyć w różnorodnych zajęciach. Już w poniedziałek wszyscy wędrowali na Wilczysko, gdzie każdy mógł upiec sobie kiełbaskę na ognisku, pograć w piłkę, pośpiewać i przedstawić ciekawą pantomimę. We wtorek uczestnicy półkolonii mieli prawdziwą ?ucztę muzyczną?. Do szkoły w  Wilkowicach przyjechał w tym dniu muzyk-folklorysta, pan mgr inż. Jacenty Ignatowicz. Muzyk zabawiał zebranych ciekawymi opowieściami z przeszłości i grał na dwudziestu jeden instrumentach. Były to między innymi: piszczałka pasterska, fletnia Pana (multanka), róg pasterski, dudy żywieckie, flet sopranowy, okaryna i inne. Największy podziw wzbudziła gra na liściu bzu i na pile do drewna. Pan Jacenty po mistrzowsku  wygrywał na tych niezwykłych instrumentach różne melodie. Czynnościami kończącymi   zajęcia w tym dniu było malowanie na boisku szkolnym najciekawszego instrumentu muzycznego. Deszczowa pogoda w środę sprawiła, że zajęcia zorganizowano w szkole. Dzieci przygotowywały ilustracje do piosenki marynarskiej ?Kiedy szliśmy przez Pacyfik?  i uczyły się słów do tego utworu. Na zajęciach ?angielski na wesoło? uczestnicy przygotowywali różne projekty: ?A haunted house?, ?A birthday cake? i ?The witch's house?. Dodatkowo uczestnicy półkolonii grali w gry logiczne, matematyczne i skojarzeniowe.
W czwartek wszyscy powędrowali na Magurkę. Na szczycie przy ognisku dzieci piekły kiełbaskę          i śpiewały piosenki. Piątkowe zajęcia, kończące półkolonię, to wędrówka na plac zabaw na Błoniach w Bielsku-Białej. Wszyscy uczestnicy tej półkolonii bardzo się cieszyli z pięknej pogody    i miłej atmosfery.
Prowadzące półkolonię dziękują także w tym miejscu dyrektorowi Szkoły Podstawowej                 w Wilkowicach, panu Andrzejowi Pobożny, za udostępnienie pomieszczeń szkolnych na zajęcia sportowe, muzyczne i plastyczne.

Prowadzące półkolonię:
Maria Prostak, Barbara Włodarz, Wiesława Stolarczyk-Kos     
 
 zobacz galerię                                                                 /2012-07-31 SEKRETARZ/