• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Poczatkowa Aktualności Rok 2012 VI Jesienne Biegi na Magurce 6 października 2012r.

Piękna, lecz wietrzna, pogoda towarzyszyła zawodnikom i kibicom, którzy przybyli na start jesiennych biegów, które w tym roku rozpoczęliśmy od minuty ciszy, aby uczcić pamięć zmarłej 2 października Marii Krystyny Habsburg księżniczki von Altenburg. Zastępca Wójta Aleksander Adamiec przed rozpoczęciem zawodów przypomniał zebranym treść listu, który otrzymali organizatorzy od księżnej w kwietniu 2007 r. Napisała w nim między innymi:
"Z ogromnym zadowoleniem przyjęłam informację, że Gmina Wilkowice organizuje zawody śladami Arcyksiężnej Marii Teresy Habsburg. Moja rodzina przywiązywała ogromną wagę do sportowego trybu życia. (...) Dlatego jestem bardzo szczęśliwa, że władze Gminy Wilkowice dbają o rozwój fizyczny swoich mieszkańców i turystów odwiedzających urokliwe gminne miejscowości. W związku z tym chcę objąć swoim Honorowym Patronatem tą ciekawą i niezwykle potrzebną imprezę sportową...".
Na starcie tegorocznych zawodów stanęło 189 zawodników (w tym między innymi z Zakopanego, Jastrzębia Zdroju oraz Bzin, zaprzyjaźnionej słowackiej gminy). Wyniki w załączeniu. Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z biegów.
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na VIII Puchar Magurki w biegach narciarskich, śladami Arcyksiężnej Marii Teresy Habsburg, którego rozegranie zaplanowano na 19 stycznia 2013 r.

zobacz galerię        pobierz wyniki                         /2012-10-06 SŁAWEK/