• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Poczatkowa Aktualności Rok 2012 Budowniczy Polskiego Sportu

 GMINA WILKOWICE  WYRÓŻNIONA W KONKURSIE ? BUDOWNICZY POLSKIEGO SPORTU.

11 października Wójt Gminy Wilkowice, Mieczysław Rączka, odebrał w Warszawie dwa wyróżnienia w ramach XIII edycji konkursu ?Budowniczy Polskiego Sportu?. Gmina Wilkowice otrzymała wyróżnienia w kategorii ?Inwestor na Medal?. Wyróżnienie to jest przyznawane inwestorom, za wyjątkowe zaangażowanie w budowę lub modernizację obiektów sportowych, aktywność i dużą odpowiedzialność w prawidłowym przebiegu procesu inwestycyjnego obiektów sportowych w Polsce. Drugie wyróżnienie zostało przyznane w kategorii Sportowy Obiekt Roku 2012, za zrealizowaną inwestycję i budowę tras do narciarstwa biegowego w partiach szczytowych Magurki Wilkowickiej. Tytuł ten jest przyznawany przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej obiektom sportowym i rekreacyjnym za wyróżniającą się architekturę, konstrukcję, a także zastosowane w nich rozwiązania materiałowe, technologiczne i funkcjonalne.
 
Uroczystość wręczania nagród rozpoczęła się w samo południe od zwiedzenia Stadionu Narodowego w Warszawie, gdzie można było zapoznać się na żywo z najciekawszymi rozwiązaniami technologicznymi zastosowanymi na arenie EURO 2012. Część oficjalną poprowadziły tradycyjnie już Danuta Burzyńska, redaktor naczelna miesięcznika Builder, członek założyciel PKIS i przewodnicząca komisji weryfikacyjnej konkursu oraz Magda Nabiałek, PR Manager PKIS. Klub reprezentowali prezes Marek Zdziebłowski i wiceprezes Rafał Pierzyński. Nagrody wręczał między innymi czterokrotny Mistrz Olimpijski Robert Korzeniowski.
Polski Klub Infrastruktury Sportowej chce wyrazić uznanie i szacunek dla wszystkich, którzy budują sportową Polskę - mówił Marek Zdziebłowski. - To Państwa wysiłek, zaangażowanie, w wielu przypadkach pasja pozwala na pokonanie wielu barier, dzięki czemu powstają tak piękne obiekty sportowe. Rafał Pierzyński przybliżył program "budujemy Sportową Polskę", w ramach którego przeprowadzany jest konkurs. - Chcemy chwalić i promować tych włodarzy gmin, miast i wsi, którzy umiejętnie budują sportową Polskę, czyli dają wszystkim szanse i możliwości bezpiecznego uprawiania sportu ? mówił.
Konkurs Budowniczy Polskiego Sportu przeprowadzany jest od 1999 r. Patronat nad konkursem sprawują: Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Piłki Nożnej, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz marszałkowie województw.

 zobacz galerię
                                            /2012-10-15 SŁAWEK/