• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona Poczatkowa Aktualności Rok 2012 Dom Użyteczności Publicznej z przeznaczeniem na działalność kulturalną już otwarty

 
Dom Użyteczności Publicznej z przeznaczeniem na działalność kulturalną już otwarty !!!!!!!!!
               Samorząd Gminy inwestuje w kulturę i stara się stwarzać na terenie gminy sprzyjające warunki dla jej rozwoju. Przykładem takich działań jest niewątpliwie, otwarty 15 grudnia br. Budynek Użyteczności Publicznej, przy ulicy Handlowej w Mesznej. Inwestycja ta została zrealizowana przy wsparciu funduszy unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dzięki temu wsparciu otrzymaliśmy kwotę dofinansowania w wysokości 305 263,00 zł. Łączne poniesione nakłady finansowe, w ramach których opracowano dokumentację projektowo-kosztorysową, prowadzono nadzór inwestorski i autorski zadania, zakupiono meble oraz niezbędne wyposażenie, a przede wszystkim przeprowadzono budowę obiektu, wyniosły 832 525,91 zł.
Budynek ten i prowadzona w nim działalność kulturalna, będzie służyć całej społeczności gminy i będzie zalążkiem prowadzonej działalności w ramach przyszłego Gminnego Ośrodka Kultury. Ponadto w budynku tym mieścić się będzie filia Gminnej Biblioteki Publicznej, zaś z pomieszczeń korzystać będą mogli członkowie stowarzyszeń i organizacji z terenu całej gminy.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z uroczystości otwarcia.

zobacz                                                                /2012-12-17 SŁAWEK/